• Oferty pracy
  • Nauka zawodu
  • Mój Pakiet Startowy
  • Najczęściej zadawane pytania
W celu pobrania informacji na temat danego stanowiska kliknij w "Dowiedz się więcej".
Klikając w "Aplikuj" zostaniesz przekierowany do formularza zgłoszeniowego, poprzez który prosimy o przesyłanie aplikacji. Prosimy pamiętać o dołączeniu CV ze zdjęciem w j.polskim i j.niemieckim.
Kierownik działu produkcji
Przedstawiciel handlowy
Elektryk / Elektryk instalator 
Kierownik rejonu

Kierowca kat. C i/lub C+E
Pracownik działu ekspedycji
Pomocnik produkcji
Technik - Konserwator
Jeżeli tutaj zaglądasz to zapewne ubiegasz się o pracę w naszej firmie lub też już ją otrzymałeś i przygotowujesz się do wyjazdu. Jesteśmy w trakcie przygotowywania zbioru informacji, które chcemy wam w tym miejscu udostępnić.

Mamy nadzieję, że informacje te ułatwią wam uporanie się z kwestiami organizacyjnymi przed wyjazdem do Niemiec i na początku pobytu w tym kraju.

1. Czy umowa zawierana jest bezpośrednio z niemieckim pracodawcą czy też poprzez agencję pośrednictwa pracy?

Każdy przyjęty pracownik podpisuje umowę o pracę / umowę o praktyki bezpośrednio z niemieckim pracodawcą, czyli firmą Unser Heimatbäcker. GO! Business Solutions jest marką firmy Unser Heimatbäcker.

2. Czy jestem ubezpieczony w Niemczech?

Każda osoba z którą podpisujemy umowę o pracę ("Arbeitsvertrag") jest ubezpieczona w Niemczech. Wszystkie składki (w tym podatek) odprowadzane są do niemieckich urzędów.

3. Czy dojazd do pracy jest finansowany przez pracodawcę?

Nie, jest to kwestia indywidualna każdego pracownika.

4. Czy polska książeczka do celów sanepidarno-epidemiologicznych jest w Niemczech akceptowana?

Nie. W Niemczech osoby pracujące z żywnością muszą posiadać tzw. Gesundheitspass. Otrzymuje się go po przejściu ok. 1,5 h szkolenia i uiszczeniu opłaty w wysokości 20-30 euro (w zależności od regionu). Wcześniej należy zarezerwować sobie termin w Gesundheitsamt odpowiednim pod względem miejsca zamieszkania lub pracy w Niemczech.

Kontakt