Firma Unser Heimatbäcker GmbH oferuje możliwość zdobycia zawodu w następujących kierunkach: sprzedawca w branży spożywczej, cukiernik, piekarz, pracownik biurowy. W języku niemieckim określane jest to jako "Ausbildung", które trwa z reguły 3 lata. W tym czasie uczeń zdobywa praktykę w zakładzie pracy w wybranym wcześniej kierunku oraz uczęszcza na zajęcia teoretyczne według wcześniej ustalonego przez firmę planu. Jedną z najważniejszych kwestii mających wpływ na otrzymanie miejsca jest znajomość j.niemieckiego i oceny szkolne. 

Z myślą o naszych pracownikach, którzy po raz pierwszy podejmują u nas pracę i nie posiadają jeszcze "Gesundheitspassu", przygotowaliśmy krótkie zestawienie najważniejszych informacji. Mamy nadzieję, że ułatwi wam to przejście całej biurokracji.

Zapraszamy do lektury kolejnej edycji przewodnika „Kariera w Finansach i Bankowości” przygotowanego przez redakcję serwisu KarierawFinansach.pl oraz ekspertów ze świata finansów. Najnowsze wydanie na rok akademicki 2017/18  możesz przeglądać online lub pobrać na swój komputer, odwiedzając stronę kariera w finansach.

"Poradnik dla osób szukających pracy w Niemczech" jest zbiorem podstawowych informacji na temat warunków pracy oraz pobytu w Niemczech. Stworzony został na podstawie doświadczeń w codziennej pracy konsularnej. Krok po kroku omawia problemy na jakie może natrafić polska migracja zarobkowa oraz jak tych problemów uniknąć i do jakich instytucji można zwrócić się o pomoc. Poradnik można pobrać TUTAJ.
 

Chcesz studiować w Niemczech? Zastanawiasz sie jak wyglądają studia i życie (studenckie) w Niemczech? Zachęcamy do zapoznania się z Przewodnikiem "Studia w Niemczech" w wersji on-line wydanym przez DAAD (Niemiecką Centralę Wymiany Akademickiej), będącą wspólną organizacją niemieckich szkół wyższych.